...:::(¯`·.DERNEKPAZARI.·´¯):::...


 
PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Giriş yapGiriş yap  SSSSSS  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  

Paylaş | 
 

 1 DOLAR?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
mutekellim
Acemi Üye
Acemi Üye
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 18
Kayıt tarihi : 20/01/07

MesajKonu: 1 DOLAR?   23/1/2007, 19:37

Günümüzde emperyalizmin simgesi olmuş bir para biriminin içinde aslında ne gibi gizli anlamlar taşıdığını biliyor muydunuz? Her tarafından absürdlük fışkıran bu paranın üzerindeki semboller, gizli mesajlar aslında sadece artık herkesin bildiği "piramit" ile sınırlı değildir.

Ama tabi ki konuya piramitten başlamak iyi olur. Sanırım artık herkesin kafasına takılan ilk soru "Amerikan parası üzerinde amerikayla alakasız bir sembolün işi ne?" şeklinde olacaktır. Gerçekten de 1 YTL üstünde iskenderiye feneri olsa ne kadar saçma olacaksa bu da aynı şey. Piramit'in üstündeki göz all-seeing eye diye bilinen her şeyi gören göz, yani eye of horus, yani horus'un gözüdür. Bu sembolün masonlarca kullanıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda bu illuminati denen gizli örgütün sembolü olmuştur. Her şeyi gören göz bir anlamda yapılan her şeyin tek bir yerden kontrol edilmesi, dünyanın tek bir yerden yönetilmesi anlamına gelmektedir.

Novus ordo seclorum yazısı da bunu doğrular niteliktedir. Novus ordo seclorum Latince "yeni dünya düzeni" yani "new world order" anlamına gelir. 1991 yılında baba Bush bu sözü insanların beynine kazımıştır. Bu Irak'taki Körfez Savaşı zamanlarına denk gelmektedir. Baba Bush Irak'a yaptığı saldırılar sayesinde kendi petrol şirketine milyonlarca dolar kazandırdığı dönemlere denk gelmiştir bu sözün yaygınlaşması. Ama savaş sonrası yönetime el konmamış, Saddam Irak'ın başında tutulmuştur. Neden? Çünkü savaş=para'dır. Zamanında Saddam'a kimyasal silahları satan zaten Amerika'dır. Her potansiyel savaş yeni dünya düzeni ortaklarının cebini dolduracak olan bir gelir kaynağıdır. Bu arada, Amerika'nın II. Dünya Savaşından sonra saldırdığı ülke sayısı "30" dur.

1 dolara geri dönelim. Piramitin üstündeki annuit coeptis kaba bir çeviriyle "girişimlerimiz başarı ile tamamlanacaktır" anlamına gelmektedir. Bunu da henüz bitmemiş olan piramitten anlayabiliriz.

Son olarak piramitin altında romen rakamları ile yazılmış 1776 sayısına değinelim. 4 temmuz 1776'da Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi imzalanmıştır (bkz: Philadephia kongresi) . Evet doğrudur ama 1 Mayıs 1776'da Adam Weishaupt tarafından Baveria'da İlluminati denen din karşıtı örgüt kurulmuştur. Bu örgüt aynı zamanda "Order of the perfectibilists" olarak da bilinir. Bu örgüt daha sonra masonlarla işbirliğine girecektir fakat örgüt kurulduğunda weishaubt henüz mason (free mason) bile değildir.

Bunca şeyden sonra para üzerindeki onca masonik ve İlluminati ile bağlantılı sembollere rağmen hala piramit üstündeki 1776'nın bağımsızlık bildirgesi'ni temsil ettiğini düşünmek biraz garip kaçıyor. Amerikalılar ise tüm bu sözlerin Amerika'nın gelişimi ile bağdaştırıldığını düşünmekteler. Yani Amerika'nın yükselmesi, güçlü bir devlet olması vs. vs. Peki öyleyse bunlar söylenirken neden ulusal bir politikadan bahsedilmiyor da new world order diyerek yeni bir dünya düzeninden bahsediliyor? Garip(!)...Ayrıca tüm bu sözlerin latince olarak para üzerine konması gerçekten de takdire şayan bir cesaret gösterisi. Bu latince sözleri öneren kişinin (Charles Thomson, kongre sekreteri) ve de parayı tasarlayanların (ki aralarında Benjamin Franklin de vardır) mason olması tesadüften biraz fazlasını gerektiriyor.

Şimdi vereceğim örnek bir tesadüf olabilir ama gerçekten de dikkate değer bir şey. 1 dolar'ın üzerindeki piramite ters bir üçgen çizip bir hexagram elde edelim. yani Davut yıldızı (star of David, Siyonizm'in sembolü) yıldızın köşelerinin denk geldiği harflerden mason yazabiliyoruz.


Öte yandan, biraz zorlama olsa da yine ilginç bir tesadüf olarak görülebilecek bir şey var. 3 tane üçgen çizelim. her üçgenin tepesinden başlıycak şekilde piramidin altındaki romen rakamlarını üçgenlere yerleştirelim. Piramitin altında 600, 60 ve 6 sayıları çıkacak. six hundred and sixty six. 666.
Şöyle bir şey:


Tabii ki tekrar söylemekte yarar var. Bu son iki örnek biraz "Ömer Çelakıl" tarzı akıl yürütmeyle bulunmuş "tesadüfi sonuçlar". Yani ben de bu tarz zorlama bir akıl yürütmeyle 1 dolar'da gizlenmiş "OVERLORD" kelimesini ortaya çıkartabilirim.

Gelelim kartallı resme:

Para ilk tasarlanırken bu hayvan aslında kartal değil Phoenixmiş.

Şurada görebilirsiniz:


Çünkü Phoenix yeniden doğuşu simgeleyen mitolojik bir canlıdır. Yanmış ve külleri içinden tekrar yükselmiştir. İlluminati için bunun Lucifer'i sembolize ettiğine dair iddialar var ama tabi ki diğerleri gibi kesin değil. Kartal konusuna devam edelim. Dikkat ettiyseniz kartalın çevresindeki her şey 13 sayısıyla ifade edilmiş. Bir pençesinde 13 yaprak, diğer pençesinde 13 ok, ortadaki amerikan bayrağında 13 tane şerit, kafasının üstünde ise 13 tane yıldız olduğu görünmektedir.

Öte yandan bu 13 yıldıza dikkatsiz bir şekilde bakanlar bile iç içe geçmiş iki adet üçgen görmekte zorlanmıycaklardır. Yani bir hexagram, yani yine bir Davut yıldızı. İlginç değil mi?

13 sayısının ise bu kadar çok göze sokulması biraz ilginç olmuş. Çünkü 13 sayısı hristiyan toplumlarda uğursuz sayı olarak biliniyor. 13 sayısı ile alakalı bilinen 3 hikaye var.

Birincisi son akşam yemeği (the last supper) ile ilgili. Son akşam yemeğinde İsa + 12 havarisi vardı. Yani toplamda 13 kişi vardı ve orada 13. ve aynı zamanda fazlalık olan kişi Judas (Yahuda) idi. Bu yüzden Hristiyanlık'taki ilk uğursuzluk inancı buradan çıkar.

Başka bir hikaye ise Iskandinav mitolijisinde karşımıza çıkar. 12 tanrı'nın katıldığı bir yemekte, kötü tanrı Loki 13. olarak katılır ve yemeği mahveder. Bu tanrı Balder'in ölümüyle sonuçlanır. Bu yüzden 13 sayısı uğursuz olarak kabul edilir.

Bence konuyla en alakalı olay ise 13 Ekim 1307 Cuma günü Papa'nın vaazıyla Kral 4. Philip Templar'ları tutuklar ve hepsini işkence yaparak öldürür. Bunun nedeni Papa'nın çıkardığı hutbesinde; Templar'ların şeytana taptığını, insanlara türlü işkenceler yapıp onları öldürdüklerini, sodomi gibi ölümcül günahlar işlediklerini söylemesidir. Bu tarihe kanlı 13. cuma olarak geçer. Templar'ların masonlarla tarih boyunca süre gelen ilişkisi, aynı zamanda kimi ritüellerde 13 sayısının lucifer'i temsil etmesi 1 dolar'ın üzerindeki masonik göndermelerle beraber incelendiğinde sanırım biraz daha anlam kazanıcaktır.

Kartal'ın ağzında tuttuğu "e pluribus unum" yazısına gelirsek..."out of many one" yani "çokluktan oluşan teklik" anlamına gelir. Bunu Amerikalılar "zencisiyle çinlisiyle bir bütündür Amerika" şeklinde lanse etseler de "new world order" parantezleri içinde değrlendirdiğimiz dünyaya hükmeden tek bir güç gibi bir anlam da ortaya çıkabiliyor.

Kartalın her bir kanadında 33 tüy olmasının da bir anlamı olması lazım ki var. 33 ile ilgili elimizdeki tek mantıklı açıklama masonluğun en yüksek derecesi olması. Mesela George Bush ve Tony Blair'in 33. dereceden mason olduğu biliniyor. aynı zamanda satanist Aleister Crowley de 33.dereceden mason olmuştur.

Tamam bunu da geçelim. 1 dolar üzerindeki resim George Washington'a aittir. Kendisi köle sahibi bir masondur. Bu da bilinen bir gerçektir. Peki masonlukta satanizmde sıkça kullanılan Baphomet'i bilir misiniz?

O zaman George Washington'ın oturan heykeliyle baphomet arasındaki benzerlik dikkatinizi çekecektir.

Son olarak 1 dolar'ın ön yüzünde sağ üstteki 1 rakamının çevresindeki kalkan gibi şeye bakalım. Bu şeyin sol üst taraftaki çeyrek çember oluşturan kıvrımında gizli bir nesne olduğu görülür. (büyüteç lazım) Yakından incelendiğinde ortak görüş bunun bir baykuş olduğudur. Uğursuz hayvan olarak bilinen bu hayvanın başka bir özelliği de "herşeyi gören kuş" olarak bilinmesidir. Uğursuzluktan 13'ün, "her şeyi görmek"ten de "all-seeing eye"ın hatırlanması iyi olacaktır...
Ve son olarak.Bizim örnek aldığımız güya layık olan onun gibi olmak için can attığımız ülkede 1 dolar yıpratmanın yada yakmanın cezası var.İlginç olan bu 20 dolar,50 yada 100 dolar için değil sadece ve sadece 1 dolar için!!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.mutekellim.azbuz.com
 
1 DOLAR?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
...:::(¯`·.DERNEKPAZARI.·´¯):::... :: Genel Bölüm :: Serbest Kürsü-
Buraya geçin: