...:::(¯`·.DERNEKPAZARI.·´¯):::...


 
PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Giriş yapGiriş yap  SSSSSS  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  

Paylaş | 
 

 [Protesto] Trabzonspor Yönetim ' ine Çağrı !

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
MisafirMesajKonu: [Protesto] Trabzonspor Yönetim ' ine Çağrı !   21/1/2007, 22:44TRABZONSPOR YÖNETİMİ'NE ÇAĞRI

Biz, Trabzonspor’un çıkarlarını her zaman en ön planda tutanlar, gülmeyi unuttuğumuz, sinirlerimize hakim olmaktan yorulduğumuz bir süreci yaşıyoruz. Tahammül etmesi zor, göz ardı edilmesi de “taraftarlık ve camianın bir parçası olma” görevimize ihanet olacak bir dönemi geride bırakmaya çalışıyoruz.

Bizler, görevimize ve “Trabzonspor çıkarlarını koruma” hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Bağlı kalacağız!

Bu nedenledir ki, artık Trabzonspor'u yönetenlere “uyarı” değil, doğrudan bir “çağrı” yapmak ihtiyacı duyuyoruz.

Kulübümüzün yönetimine talip olan, onu yüceltmek için plan-proje üreten, somut fikirler ortaya atan ve taş üstüne taş koyan herkesi sahiplenmesini bildiğimiz gibi, Trabzonspor'umuza zararı dokunan ve 40 yılda yüceltilen “itibarını” azaltmaya yönelik yanlışlarda bulunan herkesi, yani kulübümüzün önünü tıkayan herkesi de bu yoldan çevirmesini de biliyoruz.

Yapılan yanlışları görmemek için kör, duymamak için sağır olmanın bile mazeret olamayacağı günleri yaşatanlara sesleniyoruz.

Biz her şeyi görüyoruz.

1- Hiçbir transfer politikanızın olmadığını gördük...

Yapılan onca transfere, harcanan paralara, kulübün akıp giden kıymetli zamanına rağmen, çalışmalar bir plan / program dahilinde olmadığı için heba olan umutlarımız, halen aynı mevkilerde bulunan eksiklerimiz ve puan sıralamasındaki durumumuz bize çok net gösterdi bu durumu. Onlarca transferin ardından gelinen nokta ya iş bilmezliği ya plansızlığı ya da çok başlılığı işaret etmektedir ki, her üç durumda da kulübümüze menfaatiniz değil, zararınız dokunmaktadır.

2- Sportif başarısızlıklarınızı gördük...

Bunu yalnızca biz değil, tüm Türkiye gördü. Puan sıralamasında, bugüne kadar kabuslarımızda dahi görmediğimiz bir yere sizin yönetiminizde yerleştik. 7 maçlık bir seri yaşadık ki, ömrümüzden 7 yıl götürdü. Toplamına 3 senede erişilebilecek mağlubiyet rakamlarına yarım sezonda ulaşılabildiğini gördük. Peki, bu durumdan kurtulmak ve Trabzonspor'umuzu yeniden, isminin yakıştığı yerlere yükseltmek için gereken adım(lar) atıldı mı? Onu GÖRMEDİK!

3- Kurumsallaşmada sınıfta kaldığımızı gördük...

Kulübümüz Türk Futbolu’nda devrim sayılabilecek “kurumsallaşma” hamleleriyle örnek oluşturmaya başlamıştı. Yolun çok başındaydık. Daha yapacak çok iş vardı; ama o güne kadar yaptıklarımız, işin bundan sonraki zorlu kısımları için bizlere heyecan ve istek veriyordu.

Ancak görevde bulunduğunuz süre içinde, bu çalışmaları taraftar gruplarının bile kulübün yönetiminden daha fazla sahiplendiğini gördük.

100.000 Üye Kampanyası unutuldu. Kulübün kurulan interaktif yapısı bozuldu, kulübümüzü aradığımızda karşımızda muhatap bulamaz olduk. Borsaya açılmış şirketimiz yöneticisiz bırakıldı. Boşalan pozisyonlara atama yapılamadı. Borsaya açılmış şirket, profesyonellere kapandı.

Seçim öncesi en ciddi söylemlerinizden ve vaatlerinizden biri olan stadyum inşası konusunda hiçbir adım atılamadı! En ciddi vaadiniz olan bu konuda dahi, yönetiminizden sürekli değişik ve kafa karıştıran sesler çıktı. Elinizde doğru dürüst bir proje dahi olmadan “maçlarımızı nerede oynayacağımız” tartışılmaya başlandı. Sonra bir proje çıktı ortaya, bu kez de stadın nereye yapılacağı konusunda değişik ve birbiri ile HİÇ örtüşmeyen açıklamalara boğulduk.

Kulüp gelirlerinin en önemlilerinden biri olan “sponsorlar” hakkında aynı gün içinde çelişkili ve birbirini yalanlayan haberler okuduk resmi sitemizde. Bu dönemde görevinden asla kaçmayan TARAFTAR sizlerden daha çok ses verdi, haklarımızın korunması anlamında. Profesyonelleri olmayan kulübün çıkarını, taraftar korudu yönetimden çok.

Büyük övünç kaynağımız olan TS Club mağazalarımız adeta kurutuldu. Ürünlerde çeşitliliğin ve kalitenin artması beklentileri en üst noktaya çıkmışken, “geçen gün” aranır oldu. Mağazaların kapatılacağı haberleri ulusal medyada çıktıktan 1,5 ay sonra dahi, olumlu / olumsuz tek bir açıklama gelmedi yönetimden. Taraftar tespihine bir “Ya Sabır” daha ekledi.

Her sezon öncesinde yapılması geleneksel hale gelen ve futbolcu kadrosu yenilenmiş Trabzonspor'u taraftarlarla bütünleştirme misyonunu da yerine getiren sezon açılışının dahi bu sezon başında hiçbir açıklamaya gerek duyulmaksızın yapılmadığını, Trabzonspor takımı ile taraftarı arasına bir set daha çekildiğini gördük.

Mali Genel Kurul’da yaşanan Trabzonspor tarihinin en hassas oylaması ve verilen en ciddi uyarı mesajına rağmen yanlışlarda diretildiğini gördük. Yanlışların “doğru” imiş gibi kabullendirmek istenilmesi, gelecekle ilgili umutlarımızın önüne set çekti. Daha o kongrede, kısa süre önce verilen sözlerin 15 gün içinde unutulduğunu ya da ciddiye alınmadığını gördük.

Seçildiği Genel Kurul öncesi kulübün kurumsallaşmasının önemini defalarca vurgulayan yönetimin, bu vurguyu sadece “sözde” ve vaatlerinde bıraktığını da gördük.

4- Yönetim içinde iş paylaşımı yapılamadığını gördük...

Seçimin üstünden bir koca yıl geçmesine ve kulübün içinde ve etrafında olanca hızıyla türeyen sorunlara rağmen, “2. adam kavgasının” hala bitmediğini ve kurulun başında olan Trabzonspor Yönetim Kurulu Başkanı’nın bu çekişmelere son verecek gerekli müdahalelerde bulunmadığını, bu çekişmelerin Trabzonspor’umuza her geçen gün daha da çok zarar verdiğini gördük.

Başkan’ın, Asbaşkan’ın, İkinci Başkan’ın ve Basın Sözcüsü’nün basına ve dolayısıyla taraftara sürekli çelişen ifadeler verdiklerini ama hiçbir zaman “güven” vermediklerini gördük. Sorunları teşhis etmekle görevli olan yetkililerin bu sorunları teşhis ve tedavi etmek yerine “ilave sorunlar” yarattıklarını, kendi içlerindeki sorunu çözmekten bile aciz olduklarını gördük.

5- Taraftarın sesinin dikkate alınmadığını, yönetimin bildiğini okuduğunu gördük...

Daha birkaç yıl önce Trabzonsporlu futbolseverler için sarfettiği “kabul edilemez” sözler nedeniyle alınmamasını ısrarla vurguladığımız futbolcunun, gözümüzün içine baka baka transfer edildiğini gördük. Bu oyuncunun çok değerli gördüğümüz Trabzonspor forması giymesini kabullenemediğimiz için gösterdiğimiz tepkilerin ardından, oyuncunun -tam da bizim dile getirdiğimiz nedenden- “disiplinsizlik” gerekçesiyle çok önemli bir Fenerbahçe maçı öncesi kadro dışı bırakıldığını gördük.

6- Teker teker kendini Trabzonspor’dan kaçmaya mecbur hisseden oyuncular gördük...

Yönetimin seçildiği kongrede en büyük vaatlerinden biri olan “Yıldız Transferi” de dahil olmak üzere, yabancı oyuncuların takımdan uzaklaşmak ve kariyerlerini kurtarmak için çareler aradığını, hatta futbol hayatlarını bitirme pahasına kulüpten ayrılmak için çaba sarfettiklerini gördük.

Formasını giymenin büyük bir onur olduğu Trabzonspor’dan kaçmak için bu kadar hevesli olan futbolcuların bu isteksizliklerinin altında, transfer politikasızlığının, yönetim zafiyeti ve teknik direktör tercihleri konusundaki yanlışların olduğunu gördük.

7- 70-80’li yıllardan kalma söylemler ve icraatlar gördük...

Türkiye’de yönetim açısından da devrim yaratan Trabzonspor’un 2000’li yıllara gelip, geri adım atarak 1970-80’li yıllarda söylenen “yıldız transfer”, “bedelleri cepten karşılama” gibi kurumsallıkla ve çağdaş yönetim anlayışı ile örtüşmeyecek söylemlerle yönetilmeye çalışıldığını ve çok daha önceleri yaşanıp deneyerek elde edilen acı tecrübelerin bir tarafa bırakılarak, büyük Trabzonspor’un vizyon olarak daraltıldığını gördük. Mevcut yönetimin seçim öncesi dile getirdiği bu söylemlerin de sadece “sözde” kaldığını ve hatta zaman zaman inkar edildiğini gördük.

8- Plansızlığın, programsızlığın ve bilgi eksikliğinin, hoca tercihi ve kadro yönetimi gibi konularda da etkili olduğunu gördük...

Sezonun hemen başında oldukça kıymetli zaman kaybedilerek, çok geç kalınarak ve hatta biraz da alelacele yapılan yanlış bir teknik direktör tercihini gördük. Kariyerinde önemli bir başarısı olmamasına ve uzun süredir takım çalıştırmamasına rağmen, güvenilerek ve büyük bir destekle getirilen hocaya yalnızca 4 hafta tahammül edilebildiğini, rekor bir tazminatla geri gönderildiğini gördük.

Yönetim içinden bir üyenin Trabzonspor’u magazin basınına düşürecek şekilde uzun süre boyunca okyanus aşırı bir ülkede kaldığını ve yapılan tek Brezilyalı transferin Almanya’dan olduğunu gördük!

“Yıldız Transfer” yapmak vaadiyle gelen yönetimin ilk önemli icraatının takımın yıldızının satılması olduğunu gördük. Satılan yıldızdan elde edilen büyük gelirle olumlu tek bir transfer yapmadan lige başladığımızı ve “yıldız” olmasıyla gurur duyulan Brezilyalı transferimizin dahi, bizim için çok özel anlamlar taşıyan Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımı maçında oynatılamayacak kadar geç transfer edildiğini gördük.

Yapılan onlarca transfer sonrası, takımımızın hala 5-6 oyuncuya ihtiyacı olduğunu ve bu eksikliklerin de aldığımız skorlara yansıdığını gördük.

Yönetimi eleştiren bir hocanın, o hafta içinde, hatta 15 günlük bir ara sürecini dahi doğru olarak kullanılmadan, bir büyük maçtan sadece 2 gün içinde gönderildiğini ve bu ayrılığın nedeninin de saha sonuçları değil, hocanın “transfer politikasızlığını” ve “yönetimsel zaafları” eleştirmesi olduğunu gördük.

Bizler, Trabzonspor taraftarlarıyız! Yaşananları, bize yaşatılanları “NET” olarak görüyoruz. Hayatımızın en büyük değeri Trabzonspor’umuzun hızla kan kaybettiğini ve görev başında olan kişilerin bu durumdan kurtulmak adına hiçbir olumlu adım atamadığını üzülerek görüyoruz.

Bir de ileriye bakıyoruz ve planlı, yeni bir yönetimin gelebileceği kadar uygun bir süre sonunda bir "seçimli kongre" yapılması gerekliliğini görüyoruz.

Bu kulübün gerçek ve değişmez sahibi Trabzonspor taraftarları olarak, mevcut yönetimin hiç vakit kaybetmeden bir seçim takvimi belirlemesini ve yönetime talip olanların ortaya çıkıp, gerekli hazırlıklarını tamamlayabilecekleri uygun bir zaman tespit ederek bir seçimli kongre tarihi ilan etmesini istiyor ve bekliyoruz.

Trabzonspor Yönetimi’nin, içinde bulunulan “ahval ve şeraitte” kulübümüze yapacakları en büyük hizmet olacak seçimli kongre kararını Trabzonspor’dan esirgememelerini umuyoruz.

Kamuoyunun dikkatine sunarız.

bordomavi.net & kalearkasi.net
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
[Protesto] Trabzonspor Yönetim ' ine Çağrı !
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
...:::(¯`·.DERNEKPAZARI.·´¯):::... :: Trabzon Bir Sevda İse Trabzonspor Bir Destandır... :: Trabzonspor Tarih-
Buraya geçin: